Підтяжка шиї: цервікопластика і платизмопластика

Цервікопластика — це пластична операція, спрямована на поліпшення зони шиї, а також включає деяку форму платизмопластики.

Платизмопластика є частиною пластики шиї й підтяжки обличчя та спрямована на підтяжку платизми. Хірург зазвичай виконує комбінацію таких дій, як висічення зв'язок і їх зшивання, щоби відновити форму шиї, коли платизма ослаблена. Цервікопластика передбачає цю маніпуляцію, але ще деякі додаткові процедури, такі як підтяжка шкіри і видалення жиру.

Коли пластичні хірурги говорять про цервікопластику, вони мають на увазі зміну форми, реконтурування й омолодження шиї. Платизмопластика відноситься до одного з її аспектів.

Спершу лікар повинен визначити, які проблеми у пацієнта. В'яла шкіра або надмірна кількість шкіри? Чи є зайвий небажаний підшкірний жир? Чи є субплатизмальний жир на нижній поверхні м'язу, який потрібно видалити? Чи розслаблена сама платизма і чи потрібно її підтягувати? Чи є у платизми смуги, які необхідно розділити?

Коли виконується тільки платизмопластика?

У деяких випадках проводиться тільки платизмопластика пацієнтам, у яких мало підшкірно-жирової клітковини або підплатизмальних жирів. Хірург може просто підтягнути м'язи через невеликий надріз під підборіддям.

Кому підходить підтяжка шиї?

Типовий пацієнт — людина, яка починає бачити фізичні ознаки старіння на обличчі і шиї. Також можуть бути молодші пацієнти з досить хорошим станом шкіри, не обов'язково мати слабку, обвислу або рихлу платизму, а тільки зайву жирову тканину. Пластичний хірург допоможе позбутися жирової тканини на шиї за допомогою ліпосакції і провести реконтурування шиї після того, як шкіра повернеться в норму.

Пацієнт також може зіткнутися з поєднанням таких факторів, як в'ялість шкіри, зморшки, рихла або в'яла платизма й обвисання обличчя. Якщо шкіра обличчя обвисає, це створює також більш в'ялу шкіру на шиї і зрушує її вниз. У такому разі знадобиться підтяжка обличчя, крім цервікопластики.

Субментальна підтяжка шиї

При субментальній підтяжці шиї пластичний хірург робить невеликий розріз під підборіддям, щоби провести ліпосакцію нижньої поверхні шкіри і видалити жир, який розташований під платизмою. Лікар може працювати з самою платизмою, зшивши її разом або розділивши кілька смуг платизми. Зайву шкіру через цей невеликий розріз видалити неможливо, однак після процедури шкіра повинна зміститися у нове положення. Якщо є багато зайвої шкіри або її якість погана, хірургу доведеться зробити додаткові розрізи. При розсіченні, що зазвичай виконується навколо вух, шкіра з шиї і нижньої частини обличчя піднімається, втягується, і таким чином шия підтягується.

Ризики цервікопластики і платизмопластики

Потенційні ризики будь-якої операції включають небажані рубці, інфекцію, післяопераційну кровотечу і скупчення рідини в зоні операції, відоме як серома. Може виникнути ситуація, коли кровообіг до шкіри порушено настільки, що це призведе до її загибелі. Також може статися пошкодження нервів. Безумовно буде тимчасова втрата чутливості в зонах, які піддалися хірургічному втручанню, що є скоріше побічним ефектом, ніж ризиком. Однак професійний і досвідчений хірург зводить всі ризики і побічні ефекти до нуля. Головне — строго дотримуватися рекомендацій після процедури.

Результати цервікопластики і платизмопластики

Результати підтяжки шиї постійні. Більшість пацієнтів звертаються до пластичних хірургів з невеликими ознаками старіння. Але якщо ніяких процедур не проводити, ці ознаки і симптоми будуть продовжувати прогресувати і погіршуватися. Цервікопластика і плазмопластика можуть омолодити шию, повернувши час на 5-15 років назад.

Процес старіння неможливо зупинити, тому ознаки, через які погіршився зовнішній вигляд шиї, будуть повторюватися. Є багато речей, які можуть прискорити або сповільнити процес старіння. Підтримка стабільної ваги, уникнення сонячних променів, відмова від шкідливих звичок, заняття спортом — ось лише деякі зі способів, якими пацієнт може підтримувати довгострокові результати пластичної операції.

Записатися на консультацію

Консультації проходять в Києві, Львові і онлайн

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ
()

Задати питання
доктору напряму

Надсилаючи форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуя перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше. Закрити