Техніки підтяжки обличчя — яку процедуру вибрати

Кожна техніка підтяжки обличчя має свої переваги. Метод поліпшення зовнішнього вигляду шкіри необхідно вибирати, спираючись на особливості вашого обличчя і конкретні проблеми.

З віком скорочення основних будівельних речовин в організмі, таких як колаген і гіалуронова кислота, призводить до поступового зниження щільності й еластичності шкіри, її об’єму і текстури. Швидкість цього процесу може варіюватися від людини до людини залежно від генетичних факторів і факторів навколишнього середовища.

Безопераційне омолодження обличчя

Нехірургічні процедури можуть значною мірою усунути косметичні проблеми. Недосконалості відтінку шкіри і текстури неможливо виправити хірургічним шляхом. Але коли справа доходить до досягнення більш значних і довгострокових поліпшень у вікових змінах шкіри обличчя і шиї, підтяжка обличчя (ритидектомія) досі є найбільш ефективним варіантом.

Деякі пластичні хірурги навіть відзначають, що мінімально інвазивні процедури спонукають пацієнтів до здійснення підтяжки обличчя. Малоінвазивні процедури викликають інтерес у пацієнтів, які раніше могли боятися концепції косметичної процедури, особливо хірургічної. Пацієнтам здається, що до мінімально інвазивної процедури легше підійти, і вони допомагають їм познайомитися з ідеєю косметичної хірургії.

У певний момент пацієнт виявляє, що нехірургічних процедур недостатньо для отримання бажаних результатів. Або вони просто втомлюються від дискомфорту, незручностей і витрат, пов'язаних із повторними маніпуляціями для підтримки або поліпшення результатів. Існує навіть назва для такого стану пацієнта — «втома голки».

Традиційна хірургічна підтяжка обличчя і SMAS-ліфтинг

До 1960-х років (а в деяких випадках і пізніше) підтяжка обличчя полягала у простому натягуванні шкіри в нове положення, а потім зрізанні залишків. Але одновимірний підхід приводив до добре відомого, неприродно жорсткого і схожого на маску зовнішнього вигляду, який багато людей за межами медичної спільноти стали асоціювати з цією процедурою.

Більш тривалий і більш природний підхід до омолодження обличчя — використання технік, які також впливають на жир і покривні тканини під шкірою. Створення невеликого клапана через надрізи у шкірі дозволяє хірургу отримати доступ до глибших шарів тканини між м'язами і жиром, відомих як SMAS (поверхнева м'язово-апоневротична оболонка). Точні маніпуляції можуть змінити положення SMAS для досягнення багатовимірного результату: як підтяжки, так і припідняття обличчя, що призводить до кращого об’єму і контуру щік, обрису лінії підборіддя і пружності шиї. Цей тип процедури іноді називають high-SMAS або глибоким фейсліфтингом.

Для усунення втрати об’єму, пов'язаної зі старінням, можуть включатися додаткові процеси або модифікації. Наприклад, використання трансплантатів із тканини SMAS і/або з власного жиру пацієнта, витягнутого з іншої ділянки тіла. Трансплантати розміщуються в зонах, які зазвичай втрачають об’єм: щоки, зони під очима і губи.

Сучасні техніки підтяжки обличчя

Менш обширні варіанти підтяжки обличчя можуть розглядатися тоді, коли пацієнт хоче отримати більш довгострокові результати в певних зонах, але не потребує повної підтяжки обличчя для досягнення бажаного.

  • Ендоскопічна підтяжка обличчя відрізняється від інших процедур тим, що передбачає використання оптоволоконних камер — ендоскопів. Ця пластична операція дає результати, аналогічні іншим технікам, але не вимагає видалення зайвої шкіри, як при більш традиційній процедурі. Мінімально інвазивний підхід призводить до коротшого часу відновлення і меншої кількості ускладнень.
  • Омолодження лінії підборіддя направлено на поліпшення області між щелепою і верхньою частиною шиї. За допомогою ліпосакції видаляється зайвий жир із шиї для формування чіткої лінії підборіддя. Потім цей жир можна використовувати як імплантат для ділянки щік і середньої частини обличчя для збільшення об’єму. Процедура найбільше підходить для людей із мінімальною в’ялістю шкіри, оскільки шкіра при цьому не видаляється.
  • Міні-підтяжка обличчя (або міні-ліфтинг) — це хірургічний метод підтяжки обличчя, при якому виконуються менші розрізи, ніж при традиційних методах, і тому він менш інвазивний. Міні-ліфтинг ідеально підходить для людей із ранніми ознаками старіння.
  • S-Lift іноді використовують для омолодження шиї і щелепи. У цій процедурі використовується s-подібний розріз для відділення шкіри від тканини, що під нею. Хірург злегка підіймає шкіру, щоби підтягнути м'язи і тканини. Після цього розріз закривається швами. Як і міні-ліфт, S-Lift менш інвазивний і вимагає коротшого часу відновлення, якщо порівнювати з традиційною технікою.

Кожен випадок проведення підтяжки обличчя індивідуальний. Комплекс процедур значно варіюється від пацієнта до пацієнта, оскільки для розв’язання кожної проблеми необхідно враховувати особливості обличчя людини. Така індивідуалізація є сьогодні наріжним каменем добре виконаної пластичної операції.

Записатися на консультацію

Консультації проходять в Києві, Львові і онлайн

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Зоологічна, 3, корпус "В"
(Універсальна клініка "Оберіг")

Задати питання
доктору напряму

Відправляя форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуя перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше. Закрити