Збільшення, зменшення і корекція форми підборіддя

Пластика підборіддя, або ментопластика, — це хірургічна процедура зі зміни форми підборіддя, збільшення за допомогою імплантату або зменшення підборіддя.

Пластичні операції часто виконуються на лінії нижньої щелепи і в зоні підборіддя для поліпшення пропорції обличчя, підвищення впевненості людини в собі і її самооцінки. Корекція підборіддя дозволяє поліпшити гармонію рис обличчя. Операція з корекції підборіддя може бути призначена як додаткова процедура до інших операцій, таких як ринопластика, корекція щелепи або імплантація щік для пропорційності зовнішнього вигляду.

Ідеальні кандидати на операцію з корекції підборіддя:

  • Пацієнти зі слабким підборіддям;
  • Пацієнти з надмірно виступаючим підборіддям;
  • Пацієнти, які нещодавно перенесли ринопластику або імплантацію щік.

Корекція підборіддя допоможе досягти балансу в рисах обличчя, проте важливо зазначити, що фактичні результати можна буде побачити тільки через 2-3 місяці: після того, як підборіддя повністю заживе, а набряк зникне.

Як виконується ментопластика?

Процедура багато в чому буде залежати від того, як виглядає підборіддя пацієнта. Може знадобитися збільшення, зменшення або невеликі зміни форми.

Збільшення підборіддя

Часто виконується людям зі слабким підборіддям або помітним погіршенням пропорцій після ринопластики й операції з імплантації щік. У ході процедури встановлюється імплантат, зроблений із власної кісткової тканини пацієнта (взятої з тазової кістки або ребер), обробленої кістки тварини або штучного медичного матеріалу. Імплантат встановлюється безпосередньо над кісткою підборіддя під шкірою. Силікон, Gore-Tex (також відомий як політетрафторетилен) і поліетилен є ідеальними матеріалами для імплантатів підборіддя, оскільки вони гнучкі і не викликають побічних реакцій у більшості пацієнтів.

Під час операції робляться невеликі розрізи під нижньою губою або під підборіддям у місцях, де шрами не будуть помітні. Потім імплантати пропускаються через ці розрізи і зашиваються тонкими швами. Процедура зазвичай займає від 30 до 60 хвилин.

Ще одна процедура, за допомогою якої можна поліпшити вигляд слабкого підборіддя, — корекція кісток. У ході цієї операції здійснюються крихітні розрізи під підборіддям або навколо щелепної кістки для отримання доступу до кістки. Кістку поділяють у горизонтальному напрямку, при цьому нижня частина переміщується вперед і утримується на місці за допомогою біосумісних дротів або металевих пластин.

Зменшення підборіддя

Пацієнту з надмірно розвиненим підборіддям можна виконати такий самий горизонтальний поділ кістки підборіддя, як описано вище, але нижня частина буде відсунута назад. Кістку ще можна зменшити абразивним матеріалом. Після задовільного зменшення кістки підборіддя розрізи зашиваються тонкими швами.

Корекція форми підборіддя

Часто для досягнення більш молодого зовнішнього вигляду і правильних рис обличчя необхідні лише невеликі зміни. Використовуючи правильно підібрані імплантати підборіддя і / або щелепи, адаптовані для кожного пацієнта, можна домогтися чітко окресленої лінії щелепи. Такі імплантати виготовляються з сучасних безпечних матеріалів. Операція зі зміни форми підборіддя проводиться через невеликий розріз, прихований у природній складці під підборіддям.

Реабілітація після ментопластики

Для повної реабілітації потрібно від 6 до 8 тижнів.

Пацієнт отримує інструкції з догляду після процедури. Слід уникати молока і продуктів, що містять кислоту, протягом декількох днів і обов'язково використовувати дезінфікуючі засоби для швів (особливо тих, які зроблені в роті пацієнта), щоби запобігти інфекції. Пацієнт також повинен утримуватися від жування твердої їжі, сміху і розмов протягом декількох днів після процедури. При чищенні зубів необхідно дотримуватися особливої ​​обережності, щоби шви не відкрилися. Шви зазвичай знімають через тиждень або два після операції.

Після операції можуть з'явитися синяки і запалення в зоні підборіддя, але вони поступово зникнуть через пару днів після процедури.

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Щекавицька, 9а
(Клініка "Nove Tilo")

Задати питання
лікарю особисто

Надсилаючи форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше Закрити