Залежно від того, що краще підходить для пацієнтки саме в її випадку, пластичний хірург обирає, коли саме можна проводити відновлення молочної залози:
Мастектомія з одночасною реконструкцією ще називається негайною реконструкцією грудей. Як тільки онкохірург видаляє уражену раком молочну залозу, пластичний хірург реконструює груди за допомогою тканин, узятих з іншого місця на вашому тілі або за допомогою імпланта (або й того, й іншого). Тобто, майже вся робота виконується під час однієї операції, й пацієнтка прокидається вже з оновленою груддю або грудьми.
Для негайної реконструкції пластичний хірург доктор Дмитро Слоссер зазвичай використовує регульований імплант, заповнений фізіологічним розчином всередині силіконової оболонки. Імплант встановлюють на грудний м’яз і приблизно на три чверті заповнюють стерильним фізіологічним розчином. Заповнення імпланта лише частково дозволяє шкірі заживати гладко без напруги та зменшує ймовірність ускладнень.
Переваги й недоліки мастектомії з одномоментною реконструкцією імплантами
Протягом багатьох років існувало хибне уявлення, що підшкірну мастектомію з реконструкцією необхідно планувати через кілька місяців після операції з видалення молочної залози. Однак завдяки передовим технологіям пацієнтки тепер можуть пройти процедуру в той же день з позитивними результатами.
Жінки можуть відчути кілька переваг, негайно пройшовши реконструкцію. Деякі переваги, порівняно з відстроченою процедурою, можуть включати коротший час відновлення, меншу вартість, більш природний вигляд і менш помітні рубці. Коли жінці проводиться мастектомія без реконструкції, хірург видаляє більшу частину шкіри грудей через розріз на грудях, що залишає довгий шрам. Якщо пізніше вона проходить реконструкцію, хірург знову відкриє цей шрам після мастектомії, щоб виконати операцію. Шрам залишиться на реконструйованій молочній залозі, але з часом дещо зникає.
При негайній реконструкції пластичний хірург часто може приховати розрізи мастектомії в інфрамаммарній складці під грудьми або навколо ареоли. Окрім цих переваг, багато пацієнток, які перенесли подібний тип хірургічного втручання, говорять про значні психологічні переваги, оскільки їм не довелося чекати тривалий час на повторну процедуру, щоби побачити видимі результати.
Однак, незважаючи на численні переваги, негайна реконструкція грудей має й свої недоліки. Це доволі складний підхід до лікування, адже він вимагає злагодженої роботи команди онкохірурга, так і команди пластичного хірурга.
До того ж, негайна реконструкція не завжди можлива, оскільки пацієнтка може потребувати додаткових методів лікування (як-от хіміотерапія або променева терапія). У деяких випадках хірург рекомендує почекати, поки ці процедури не закінчаться, перш ніж розпочинати реконструкцію. Або, залежно від вашої ситуації, хірург може порекомендувати виконати частину реконструкції негайно, а потім завершити реконструкцію після хіміотерапії та/або променевої терапії.
Звісно, якщо вам роблять профілактичну мастектомію (мастектомію для зниження високого ризику раку молочної залози), тоді реконструкція завжди виконується одночасно з мастектомією.
Ви можете обговорити вашу конкретну ситуацію та висловити особисті потреби й побажання на консультації з провідним українським пластичним хірургом доктором Дмитром Слоссером.
Пластичний хірург
Україна, м. Київ, вул. Щекавицька, 9а
(Клініка "Nove Tilo")