Планувати операцію з реконструкції грудей необхідно вже тоді, коли встановлено діагноз раку грудей. Оптимальним варіантом є спільна робота онколога та пластичного хірурга, бо разом вони можуть розробити підхід, що враховує і естетичні аспекти відновлення грудей, і забезпечує найкращі умови для проведення реконструкції.

Рак грудейДоктор Слоссер обстежує Вас і вибере той метод відновлювальної хірургії, який найбільш підходить Вам за станом здоров'я, анатомії, віком і відповідає поставленим цілям. Також він обговорить з Вами такі клінічні підходи, як негайна реконструкція грудей (під час операції по його видаленню) і відстрочена реконструкція (виконувана після додаткового лікування). Він також докладно опише процедуру, пояснивши, при цьому, всі можливі обмеження і невизначеності. Обов'язково обговоріть з ним усі питання, що цікавлять вас.

Реконструкція грудей виконується з метою відновлення об’єму та форми грудей, в наслідок мастектомії чи лампектомії з приводу раку молочних залоз.

За часом виконання реконструкція молочної залози поділяється на:

 • негайну - виконується одномоментно, одразу після видалення пухлини;
 • відтерміновану – виконується після повного загоєння рани,проведення променевої терапії.

Види реконструкції молочної залози:

 • З використанням імплантів;
 • З використанням власних тканин;
 • Комбінована реконструкція, поєднання обох варіантів;

Реконструкція грудей з використанням імпланта

Реконструкція грудей з еспандером Проводиться у разі видалення молочної залози з збереженням грудного м'яза. На першому етапі реконструкції грудей використовується експандер, що представляє собою спеціальну конструкцію з силікону у вигляді порожнього мішка, який імплантується під м'яз грудей. Після операції, через спеціальне пристосування у цей експандер порційно протягом 2-3 місяців вводять фізіологічний розчин.

При цьому експандер поступово збільшується і розтягує м'язи і шкіру, розташовану над ним. Потім проводиться другий етап реконструкції грудей, при якому експандер видаляється, а на сформовану порожнину імплантується силіконовий протез молочної залози. Д-р Слоссер користується тільки кращими сертифікованими экспандерами і протезами. У випадках, коли розмір реконструйованої молочної залози відносно невеликий, то можлива одномоментна реконструктивна операція. У цих випадках використовується протез молочної залози Becker. Він складається з двох порожнин, з яких одна (зовнішня) заповнена силіконом, а внутрішня порожнина також як експандер порційно заповнюється фізіологічним розчином. Цей вид імпланта зберігає переваги звичайного силіконового протеза. Через тиждень після реконструкції грудей необхідно почати порційне наповнення експандера фізіологічним розчином.

Реконструкція грудей з використанням власних тканин пацієнта.

МастектоміяЯкщо молочна залоза видалена разом з грудним м'язом або в разі великого ущільнення (фіброзу) шкіри після перенесеної променевої терапії рекомендується варіант реконструкції грудей, при якій використовуються власні тканини пацієнта.

шкірно-м’язовий лоскут з передньої черевної стінкиВ випадку, якщо у пацієнта розмір молочної залози невеликий, то виконується реконструкція грудей торако-дорзальним клаптем.В нашій практиці при відновленні молочних залоз ми найчастіше використовуємо власні тканини пацієнта, а саме клапоть найширшого м’язу спини. При цьому спочатку виділяється м'язово-шкірний клапоть на спині, а потім він переноситься на грудну стінку.

шкірно-м’язовий лоскут с нижньобокової частини спини (Rubens flap)Рубець після раніше перенесеної мастектомії при цьому вирізають. Коли середній розмір грудей, то існує декілька варіантів використовуваного шкірно-м'язового клаптя: з передньої черевної стінки, з нижньої частини сідниці, з нижнього боку частини спини (Rubens flap).В основному ці методики реконструкції грудей вимагають використання мікрохірургічної техніки.

Груди після реконструкціїСлід зауважити, що коли розмір грудей пацієнта великий, то часто вимагається зменшення грудей з протилежного боку. Це дозволяє добитися максимально естетичного результату.

Комбінована реконструкція (імплантат в поєднанні з м'язово-шкірним клаптем).

При цьому типі операцій, перевага використання власних тканин доповнюється можливістю додати необхідний обсяг. Використовуються силіконові імпланти, які встановлюються безпосередньо під м'язово-шкірний клапоть. Ці операції дозволяють одночасно відновити груди в один етап. Використовувані імпланти мають довічну гарантію і їх не треба змінювати.

Часто об’єм власних тканин недостатній для отримання бажаного результату, Саме в таких випадках відбувається використання гібридної техніки реконструкції молочної залози, що передбачає використання клаптя найширшого м’язу спини та імпланта молочної залози.

В чому переваги даної техніки:

 • Використання власних тканин дозволяє отримати максимально природній результат ;
 • Менша травматизація в порівнянні з іншими техніками;
 • Швидша реабілітація після оперативного втручання

Покази до використання даної техніки

 1. Реконструкція молочних залоз середнього та невеликого розміру;
 2. Бажання пацієнтки уникнути рубців в ділянці передньої черевної стінки(інші техніки);
 3. Променева терапія в ділянці грудей;
 4. Попередньо невдала реконструкція за допомогою грудного імпланта;

Протипоказами до використання даного варіанту реконструкції є:

- попередні оперативні втручання, що могли пошкодити торако-дорзальну артерію чи нерв

-широка лімфодисекція під час мастектомії. Реконструкція ареоли і соска.

За нашою статистикою, близько 30% жінок, які перенесли операцію з реконструкції молочної залози, також виробляють реконструкцію ареоли і соска. Це нескладна операція проводиться під місцевою або загальною анестезією. Сосок формується з шкіри грудей, а для реконструкції ареоли можливе використання пігментованої шкіри з протилежного ареоли або взятої з промежини.

Фото з архіву доктора Д. Слоссера

реконструкція соска і ареоли власними тканинами

Підготовка до оперативного втручання

Після консультації пластичного хірурга та прийняття рішення, ви проходите лабораторну та інструментальну діагностику. Також в деяких випадках потрібна консультація інших фахівців ( наприклад: Онколога, маммолога, гінеколога, ендокринолога, загального хірурга тощо. ) За результатами обстежень та заключеннями фахівців, відбувається консультація анестезіолога та отримання дозволу на операцію.

Також за два тижні до операції, рекомендуємо відмінити прийом препаратів, що впливають на функцію згортання крові, відмовитись від паління чи знизити кількість цигарок.

Як відбувається оперативне втручання

Оперативне втручання виконується під загальною анестезією. Доктор Слоссер виконує підготовку ділянки молочної залози для подальшого перенесення клаптя. Наступним етапом виконується забір шкірно-м’язового клапотю на судинній ніжці та перенесення його в раніше підготовлену ділянку. За потреби хірург встановлює грудний імплант чи експандер, дане рішення попередньо обговорюється з пацієнткою. Після цього відбувається встановлення дренажів та пошарове закриття рани з накладанням косметичних швів.

Також варто зазначити, що при використанні експандера, оперативне втручання відбуватиметься в 2 етапи. При першому – хірург встановлює та фіксує експандер, під час другого етапу відбувається заміна його на грудний імплант. Як правило, другий етап реконструкції грудей відбувається не раніше ніж через 6 місяців.

Реабілітація

Після оперативного втручання ми рекомендуємо перебування в клініці 1 добу. В разі потреби чи вашого бажання час перебування може бути продовжено. Безпосередньо після оперативного втручання ви будете знаходитись в палаті інтенсивної терапії, де відбуватиметься підвищений контроль за вашим станом. Через деякий час, вас переведуть у власну палату де ви перебуватимете до ранку. На наступний день після огляду доктора Слоссера ви отримаєте рекомендації по догляду за раною та дренажем, перелік необхідних медикаментів та інформацію про час наступного огляду. Ми не рекомендуємо сідати за кермо в першу добу після оперативного втручання, варто врахувати це напередодні операції. В перші 5-7 діб після оперативного втручання спостерігається біль та кров’янисті виділення 2-3 доби. Також присутній набряк та синці, що повністю зникають на протязі 1 -2 місяців. Через день після оперативного втручання ви не обмеженні у пересуванні та можете приймати душ. Повна реабілітація триває 1-2 місяці. Фізичне навантаження на верхній плечовий пояс - заборонене протягомі 6 місяців.

Ускладнення після реконструкції грудей

Серома - обмежене скупчення рідини (лімфи або серозного ексудату) в місці розташування чи забору клаптя. Щоб передбачити дане ускланенням під час операції хірург становлює дренаж, а післяопераційному періоді пацієнт носить компресійну білизну

Лікування: Пункція під УЗД контролем;

Крайовий некроз шкіри клаптя виникає в 5 % спостережень використання великих шкірних клаптів. Виникнення залежить від об’єму тканин що використовувались , супутніх захворювань, паління та застовування променевої терапії

Лікування: полягає в видаленні нежиттєздатних тканин та санації рани;

Гематома - скупчення крові в післяопераційній ділянці. Виникає в наслідок внаслідок неретельному гемостазу (зупинки кровотечі), вживання препаратів, що впливають на систему згортання крові, надмірна фізична активність в ранньому післяопераційному періоді

Лікування: Використання кровоспинних препаратів, евакуація гематоми за допомогою пункції під контролем УЗД чи Хірургічна зупинка в разі активної кровотечі ;

Інфікування рани - виникає в разі приєднання інфекційного агента та зниження резистентності організму.

Лікування: санація рани, використання препаратів, що впливають на інфекційних агентів;

М’язева слабкість – в деяких випадках жінки відчувають слабкість у верхній кінцівці та спині, що пов’язана з забором частини або всього м’язу. Фізіотерапевтичні процедури та тренування дозволяють знизити дискомфорт

Часті запитання

Скільки часу дренаж залишається в рані ?
Як правило евакуація дренажу вібувається на 5-7 добу після оперативного втручання. Залежить від кількості так кольору рідини, що дренується;

Як виглядатиме розріз на спині?

Ми намагаємось розташовувати розріз на рівні середини плеча. Так, щоб жінка могла приховати його під бюстгальтером.

Чи відчуватиму я краї сіліконового імпланту?

Ні, оскільки при даній техніці імплант розташовується під шкірно-м’язовим клапотем

Що таке симетризуюча пластична операція?

Виконання естетичної операції на здоровій молочній залозі (підтяжка чи зменшення грудей ), щоб в кінцевому результаті обидві молочні залози були максимально симетричні;

Цены

Название операции
 • Ціна, в долларах

Блог

Силіконова мрія: невеликий екскурс в історію збільшення грудей

Силіконова мрія: невеликий екскурс в історію збільшення грудей

Жінки всього світу прагнуть бути чудовими і привабливими в очах чоловіків. Жінки використовюють протягом багатьох століть гарні груди як основну "зброю". Розмір і форма грудей можуть істотно впливати на жіночу самооцінку, а красиві форми - це завжди естетично, жіночно і привабливо.

Огляд імплантів грудей та методів збільшення грудей

Силікон, що використовується в імплантатах, - це полідиметиловий силоксан, полімер кремнію, який не є таким, як елементарний кремній (Si).

Рассчитать стоимость операции: "Реконструкція грудей"

Оставьте свои данные и мы свяжемся с Вами для точной оценки операции

Відправляя форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.

Пластична хірургія грудей - реконструкція грудей - ТРАМ - реконструкція соска й ареоли у Києві

У клініці пластичної хірургії лікар Слоссер використовує сучасні хірургічні методики при реконструкції грудей після мастектомії. Більш ніж 10 літня практика дозволяє досягти найбільш натуральних результатів. Проводяться операції по реконструкції молочної залози, соска й ареоли, як з використанням мікрохірургії й вільних шкірно-м'язових шматків, так і з використанням силіконових протезів грудей. Наведено варіанти операції реконструкції грудей.

У клініці пластичної хірургії проводяться також збільшення грудей, підтяжка обличчя, зменшення грудей, блефаропластика, абдомінопластика, ринопластика, ліпосакція й інші пластичні операції

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Зоологічна, 3, корпус "В"
(Універсальна клініка "Оберіг")

Задати питання
доктору напряму

Відправляя форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуя перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше. Закрити