Реконструкція грудей

Рейтинг:

Планувати операцію з реконструкції грудей необхідно вже тоді, коли встановлено діагноз раку грудей. Оптимальним варіантом є спільна робота онколога та пластичного хірурга, бо разом вони можуть розробити підхід, що враховує і естетичні аспекти відновлення грудей, і забезпечує найкращі умови для проведення реконструкції.

Рак грудейДоктор Слоссер обстежує Вас і вибере той метод відновлювальної хірургії, який найбільш підходить Вам за станом здоров'я, анатомії, віком і відповідає поставленим цілям. Також він обговорить з Вами такі клінічні підходи, як негайна реконструкція грудей (під час операції по його видаленню) і відстрочена реконструкція (виконувана після додаткового лікування). Він також докладно опише процедуру, пояснивши, при цьому, всі можливі обмеження і невизначеності. Обов'язково обговоріть з ним усі питання, що цікавлять вас.


Реконструкція грудей з використанням імпланта

Реконструкція грудей з еспандером Проводиться у разі видалення молочної залози з збереженням грудного м'яза. На першому етапі реконструкції грудей використовується експандер, що представляє собою спеціальну конструкцію з силікону у вигляді порожнього мішка, який імплантується під м'яз грудей. Після операції, через спеціальне пристосування у цей експандер порційно протягом 2-3 місяців вводять фізіологічний розчин.

При цьому експандер поступово збільшується і розтягує м'язи і шкіру, розташовану над ним. Потім проводиться другий етап реконструкції грудей, при якому експандер видаляється, а на сформовану порожнину імплантується силіконовий протез молочної залози. Д-р Слоссер користується тільки кращими сертифікованими экспандерами і протезами. У випадках, коли розмір реконструйованої молочної залози відносно невеликий, то можлива одномоментна реконструктивна операція. У цих випадках використовується протез молочної залози Becker. Він складається з двох порожнин, з яких одна (зовнішня) заповнена силіконом, а внутрішня порожнина також як експандер порційно заповнюється фізіологічним розчином. Цей вид імпланта зберігає переваги звичайного силіконового протеза. Через тиждень після реконструкції грудей необхідно почати порційне наповнення експандера фізіологічним розчином.

Реконструкція грудей з використанням власних тканин пацієнта.

МастектоміяЯкщо молочна залоза видалена разом з грудним м'язом або в разі великого ущільнення (фіброзу) шкіри після перенесеної променевої терапії рекомендується варіант реконструкції грудей, при якій використовуються власні тканини пацієнта.шкірно-м’язовий лоскут з передньої черевної стінкиВ випадку, якщо у пацієнта розмір молочної залози невеликий, то виконується реконструкція грудей торако-дорзальним клаптем. При цьому спочатку виділяється м'язово-шкірний клапоть на спині, а потім він переноситься на грудну стінку.шкірно-м’язовий лоскут с нижньобокової частини спини (Rubens flap)Рубець після раніше перенесеної мастектомії при цьому вирізають. Коли середній розмір грудей, то існує декілька варіантів використовуваного шкірно-м'язового клаптя: з передньої черевної стінки, з нижньої частини сідниці, з нижнього боку частини спини (Rubens flap).В основному ці методики реконструкції грудей вимагають використання мікрохірургічної техніки.Груди після реконструкціїСлід зауважити, що коли розмір грудей пацієнта великий, то часто вимагається зменшення грудей з протилежного боку. Це дозволяє добитися максимально естетичного результату.
Комбінована реконструкція (імплантат в поєднанні з м'язово-шкірним клаптем).

При цьому типі операцій, перевага використання власних тканин доповнюється можливістю додати необхідний обсяг. Використовуються силіконові імпланти, які встановлюються безпосередньо під м'язово-шкірний клапоть. Ці операції дозволяють одночасно відновити груди в один етап. Використовувані імпланти мають довічну гарантію і їх не треба змінювати.

Реконструкція ареоли і соска.

За нашою статистикою, близько 30% жінок, які перенесли операцію з реконструкції молочної залози, також виробляють реконструкцію ареоли і соска. Це нескладна операція проводиться під місцевою або загальною анестезією. Сосок формується з шкіри грудей, а для реконструкції ареоли можливе використання пігментованої шкіри з протилежного ареоли або взятої з промежини.

Фото з архіву доктора Д. Слоссера

реконструкція соска і ареоли власними тканинами

Пластична хірургія грудей - реконструкція грудей - ТРАМ - реконструкція соска й ареоли у Києві

У клініці пластичної хірургії лікар Слоссер використовує сучасні хірургічні методики при реконструкції грудей після мастектомії. Більш ніж 10 літня практика дозволяє досягти найбільш натуральних результатів. Проводяться операції по реконструкції молочної залози, соска й ареоли, як з використанням мікрохірургії й вільних шкірно-м'язових шматків, так і з використанням силіконових протезів грудей. Наведено варіанти операції реконструкції грудей.

У клініці пластичної хірургії проводяться також збільшення грудей, підтяжка обличчя, зменшення грудей, блефаропластика, абдомінопластика, ринопластика, ліпосакція й інші пластичні операції

Дмитро Слоссер

Запись на прием к Дмитрию Слоссеру