Порахуємо ризик раку грудей

Якщо взяти всі онкологічні захворювання, то без сумніву саме рак грудей буде найпоширенішим серед жінок.

Протягом всього свого життя приблизно у 11-12 відсотків жіночого населення може виникнути рак молочної залози. Але відразу можу заспокоїти - в разі, якщо хвороба була виявлена на початкових стадіях, то цілком ймовірне повне виліковування практично в 90% випадків і більше. Провідну роль в в цьому, безсумнівно відіграє сучасна діагностика на ранніх стадіях.

Ризики раку грудей в Україні

Важливо пам'ятати, що симптоматика і зовнішні прояви починаються на просунутих стадіях. У більшості жінок, у яких виявляються захворювання на ранніх стадіях повністю відсутні скарги, а часто навіть відсутні фактори ризику.

Хочу зупинитися на факторах ризику.

 

Сімейний анамнез

Цей найголовніший фактор, який не можна ігнорувати. Якщо у вашій родині, особливо по материнській лінії виникали випадки раку грудей, то ви безсумнівно належите до групи ризику. При цьому одним з фактором, який враховується при прорахунку ризику є вік, під час якого у родички наступило захворювання. Чим молодше був вік, тим і ваш ризик статистично буде вище. А якщо захворювання виникло у 70 років і старше, тоді й відсоток ризику може складати близько 1%.

Також враховуються такі дрібні деталі, як

  • Наявність двостороннього раку грудей
  • Присутність рецидивуючих пухлин
  • Наявність двох і більше родичок другої лінії спорідненості (бабуся, тітка) з онкологією молочних залоз

Початок місячних

До факторів ризику слід віднести випадки раннього початку місячних з пізнім їх закінченням. Також коли менструації проходили без перерв на лактацію, вагітність.

У випадках пізньої вагітності.

Ці чинники не такі значущі, як генетичні, але їх теж не можна скидати з рахунків.

Прийом протизаплідних таблеток

Цей факт останнім часом активно мусується в професійних колах. Одні вчені не сумніваються в цьому, інші ж ставлять під сумнів цей факт. Переконливих доказів, в тому, що пероральні контрацептиви якимось чином збільшують відсоток онкології грудей поки що немає. Тому поки не варто повністю собі відмовити в оральній контрацепції.

Ожиріння та алкоголь

На даний момент не викликає сумнів, що вживання алкоголю, надмірна вага і наявність високого вмісту жирів тваринного походження в дієті, є додатковими факторами, що призводять до розвитку онкології грудей.

Генетичні чинники

Від 1 го до 3 відсотків жінок можуть мати мутації гена BRCA. Наявність подібних змін в генетиці можуть призвести до раку грудей в ранньому віці. При виявленні таких змін ризик захворювання становить приблизно 5%. Додатково від 30 до 51% зростає ймовірність ракового захворювання яєчників. На даний момент існує ефективна профілактика цього ризику, як медикаментозна, так і хірургічна. У таких випадках можлива превентивна мастектомія з одночасною реконструкцією молочних залоз.

Записатися на консультацію

Консультації проходять в Києві, Львові і онлайн

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Зоологічна, 3, корпус "В"
(Універсальна клініка "Оберіг")

Задати питання
доктору напряму

Відправляя форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуя перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше. Закрити