Ефективні способи боротьби з асиметрією грудей

Існує кілька варіантів усунення різниці в розмірах або положенні грудей при асиметрії. Це може бути пересадка жиру, імплантати або зменшення грудей. У більшості жінок є природна невелика різниця в розмірі грудей, але жінки зі значною варіацією, викликаною генетичним захворюванням або вагітністю, зазвичай бажають виправити це.

Існує кілька варіантів усунення різниці в розмірах або положенні грудей при асиметрії. Це може бути пересадка жиру, імплантати або зменшення грудей. У більшості жінок є природна невелика різниця в розмірі грудей, але жінки зі значною варіацією, викликаною генетичним захворюванням або вагітністю, зазвичай бажають виправити це. Під час вагітності тіло зазнає безліч змін, включно з тим фактом, що одна грудь може бути більша за іншу через більшу кількість залозистої тканини, ніж інша. Ця зміна розміру грудей може зберігатися після вагітності і викликати помітну асиметрію. Асиметрія також може виникнути після процедури збільшення грудей через неправильне положення, капсулярну контрактуру або атрофію жиру.

Кандидати на усунення асиметрії грудей:

 • Жінки, у яких одна грудь більша за іншу через попередню вагітність.
 • Пацієнтки, народжені з відсутньою частиною тканини грудей або м'язу, що підтримує тканину.
 • Пацієнтки, яким була проведена пересадка жиру для збільшення грудей, але значна частина жирових клітин не прижилася в одній із грудей.
 • Жінки, які страждають на капсулярну контрактуру, що викликала здавлювання або зсув імплантату.
 • Жінки з нерівними грудьми через неправильну установку імплантатів.
 • Пацієнтки, у яких одна грудь більш обвисла, ніж друга.

Обмеження операції з усунення асиметрії грудей:

 1. Розмір імплантату в порівнянні з кількістю тканини грудей.
 2. Результати імплантатів без підтяжки при значному птозі грудей.
 3. Операція не проводиться жінкам з раком грудей або передраковими станами, а також пацієнткам із хронічними і серйозними захворюваннями, які можуть негативно вплинути на реабілітацію.

Як проводиться усунення асиметрії грудей?

Пацієнти, у яких спостерігається асиметрія з дуже великими грудьми, можуть її зменшити, а не збільшувати розмір меншої груді. Операція зі зменшення грудей може виконуватися з використанням ліпосакції, методів видалення або того й іншого. Розміри або форма розрізів варіюються залежно від стану грудей пацієнтки і бажаного результату.

Є кілька варіантів усунення асиметрії за допомогою імплантатів:

 • Асиметричне збільшення — це використання двох імплантатів різного розміру для створення однакових грудей. Процедура виконується так само, як і звичайна операція імплантації, з використанням внутрішньовенної седації або загальної анестезії. Хірург зробить розріз під природною складкою грудей навколо ареоли або у пахвовій западині. Карман для імплантату створюється за грудним м'язом або між грудним м'язом і тканиною грудей. Якщо груди нерівні й обвислі, хірург може порекомендувати поєднання імплантації з підтяжкою грудей.
 • Пацієнтка може вибрати установку імплантату тільки в меншу грудь для створення симетрії. Більшість хірургів рекомендують встановлювати імплантати в обидві груді, оскільки втрата об’єму з віком може призвести до зміни форми груді без імплантату, у той час як грудь з імплантатом збереже об’єм.

Ще один варіант боротьби з асиметрією грудей — пересадка жиру. Під час цієї процедури хірург використовує ліпосакцію для збору жирової тканини з іншої частини тіла, наприклад, з живота або стегон. Жир буде очищений і введений в меншу грудь для забезпечення симетрії. Пересадка жиру — це безпечний і природний спосіб збільшити об'єм грудей при одночасному зменшенні жиру в іншій зоні. Однак результати можуть бути непередбачуваними через те, що частина жирових клітин не переживе перенесення.

Результати після операції з усунення асиметрії грудей

Остаточні результати стануть помітні не раніше, ніж через 3-6 місяців після процедури. Може знадобитися цілий рік, щоби рубцева тканина набула більш природного відтінку. Вважається, що імплантати грудей можуть прослужити 10-15 років. Результати зменшення грудей є постійними. Результати трансплантації жирових тканин також можуть бути постійними, оскільки переноситься з власного тіла пацієнта.

Щоби зберегти результати, пацієнти повинні дотримуватися здорової дієти і займатися фізичними вправами, оскільки коливання ваги можуть вплинути на наслідки операції. Вагітність може анулювати результати, тому операцію рекомендується проводити після народження дітей.

Записатися на консультацію

Консультації проходять в Києві, Львові і онлайн

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ
()

Задати питання
доктору напряму

Надсилаючи форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуя перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше. Закрити