Реконструкція зовнішнього вуха
Вважається однією з найбільш складних процедур в пластичній хірургії. Це тривалий та стадійний процес, що потребує точного планування та тісної співпраці між пацієнтом та доктором Слоссером. Цей вид оперативного втручання виконується трьом основним групам:
- Пацієнти, котрим при народженні виявлено порушення розвитку вуха (Анотія чи мікротія);
- Пацієнти, що втратили форму вуха через травму, онкологічне чи інше захворювання;
- Пацієнти, котрим проведене не успішне оперативне втручання з приводу реконструкції вуха.
На сьогоднішній день існує три концептуально відмінні варіанти реконструкції:
- Реконструкція за допомогою власних тканин;
- Відновлення за допомогою вушного імпланта;
- Не хірургічне відновлення за допомогою вушного протезу, що приховає дефект;
Звісно кожна техніка має свої переваги та недоліки. В нашій клініці в Києві ми пропонуємо виконувати реконструкцію вуха за допомогою власних тканин (реберний хрящ). Оскільки дана техніка дозволяє отримати максимально природній рельєф вуха та довготривалий результат. Перевагою використання вушних імплантів є значне зниження тривалості оперативного втручання та менша травма тканин, оскільки не проводиться забір реберного хряща. З іншого боку більшість хірургів відмовляються від даної техніки, оскільки використання імпланта при реконструкції супроводжується значним ризиком його запалення та екструзії (випадіння) навіть при мінімальних травмах. Саме з причин низької надійності, ми не використовуємо дану техніку. Використання протезів також не дає високий рівень задоволення пацієнтів, оскільки протез не може забезпечити створення природніх форм та кольору і вимагає щоденного догляду. Також використання протезів у дітей рекомендують з 8 років.
Реконструкція вуха при Мікротії та Анотії
Що таке мікротія?
Мікротія - це вроджена деформація зовнішнього вуха. В перекладі з грецької означає «Мале вухо». Частота виникнення: близько одного випадку з кожних 6 тис новонароджених, 10 % дітей мають двобічну патологію. Більш важкі ступені мікротії що характеризуються звуженням або атрезією слухового каналу , також мають супутнє порушення слуху. Причина виникнення мікротії достеменно не вивчена. Як правило вона не успадковується генетично, за вийнятком синдрому Трекера-Колліна. Також варто відзначити що від 20 до 60 % дітей з даною патологією мають супутні патології та потребують додаткового обстеження. Найчастіше мікротія комбінується з порушенням розвитку нижньої щелепи та виличних дуг. Вроджені аномалії розвитку вуха є найчастішою причиною реконструкції вуха.
На сьогоднішій день існує кілька варіантів класифікації дефектів, найчастіше порушення розвитку вух класифікують :
Мікротія I типу: вухо менше за розміром але наявні всі структурні одиниці вуха та зовнішній слуховий каналом;
Мікротія II типу: як правило відсутня верхня частина вуха та спостерігається дефіцит проекції. Зазвичай слуховий прохід стенозований чи спостерігається атрезія слухового каналу;
Мікротія III типу: повна відсутність слухового каналу та наяність лише недорозвиненої мочки вуха,
Мікротія типу IV (Анотія): Повна відсутність слухового каналу та вушної раковини.
Перед плануванням оперативного втручання необхідно пройти наступні обстеження:
Аудіологічне тестування для оцінки звукового порогу та визначення можливого провідникового порушення слуху
КТ для візуалізації темпоральних кісток та структур внутрішнього вуха та подальшого створення 3Д моделі вуха
МРТ – потрібне в деяких випадках для візуалізації ходу лицевого нерва та темпоральних судин, оскільки їх нормальна анатомія часто порушена при мікротії;
Для отримання оптимального результату хірург повинен враховувати 3 базові принципи :
- Правильне розташування майбутнього вуха;
- Використання тканин з хорошим кровопостачанням;
- Створення анатомічно правильної хрящової рамки відповідно до пропорцій пацієнта;
Як відбувається оперативне втручання ?
В залежності від стадії – різниться лікування.
При мікротії 1 типу як правило не потрібно проводити забір реберного хряща, хірург проводить відновлення за допомогою місцевих тканин. Шляхом ремоделювання існуючих хрящів створюється правильна анатомічна форма. Можливе виконання даної операції під місцевою анестезією.
При мікротії 2 типу хірург як правило виконує забір лише вільного (флотуючого ) ребра та в подальшому формує відсутні структури, в деяких випадках для цього необхідно кілька оперативних втручань. Тривалість оперативного втручання 3-4 год та подальше спостереження в клініці до 2 діб.
При мікротіях 3-4 типу реконструкція відбувається в два етапи . Під час першого етапу доктор Слоссер виконує ретельну розмітку та формування «кишені» для змодельованого хряща, після цього хірург виконує забір реберного хряща та за попередньо визначеними розмірами моделює каркас майбутнього вуха. В подальшому хірург встановлює каркас в раніше визначене місце та ушиває тканини. Це оперативне втручання триває 4-5 год та вимагає перебування в клініці близько 2-3 діб.
Другий етап реконструкції планується не раніше ніж через 6 місяців. Під час операції відбувається від’єднання каркасу від поверхні, щоб створити природню проекцію вуха. Задня поверхня вуха вкривається шкірним клаптем. Дана операція триває 2-3 год та вимагає перебування пацієнта в клініці до 2-х діб.
Реконструкція вуха внаслідок травм чи онкологічних захворювань:
Найчастішими варіантами травм вух є :
- Укуси тварин та людей
- Механічна травма
- Термічна травма ( опіки та обмороження )
Онкологічні захворювання зовнішнього вуха трапляються рідко, частіше реконструкція вуха відбувається в наслідок видалення новоутворення навколишніх ділянок.
Варто зазначити, що в даних випадках не існує універсального варіанту реконструкції. Доктор Слоссер планує оперативне втручання відштовхуючись від об’єму втрачених тканин та механізму травми. Проте, принципи реконструкції залишаються аналогічні тим, що застосовуються при реконструкції вроджених дефектів вуха. Незначні за розміром та дефіцитом тканин рани – відновлюються за допомогою маніпуляцій лише в ділянці ураженого вуха чи забором додаткового матеріалу з іншого вуха. В разі великих дефектів чи повної відсутності вуха, тактика оперативного втручання ідентична тій, що використовується при мікротії 3 та 4 типу . Фактором, що значно ускладнює оперативне втручання є те, що хірург працює з пошкодженими та можливо інфікованими тканинами, в яких існує порушення кровопостачання. На відміну від реконструкції вроджених аномалій розвитку, при яких до моменту реконструкції – тканини є не пошкодженими.
Часті запитання:
Які ускладнення найчастіше виникають при реконструкції вуха?
Гематома – рідкісне ускладнення близько 0,5 %, адекватне дренування вирішує дану проблему;
Інфікування рани – варто відміти, що може виникати як в ранньому так і пізньому післяопераційному періоді, виникає приблизно в 1% пацієнтів. При виявленні симптомів інфікування чи запалення (біль, жар, почервоніння, виділення в ділянці вуха) – варто одразу звернутись до лікаря.
Некроз шкірного клаптя – залежить від багатьох факторів, проте правильна техніка оперативного втручання та застосування щадних пов’язок дозволяють мінімізувати дане ускладнення.
Резорбція (розсмоктування ) хряща – виникає через недостатнє кровопостачання та дефіцит необхідних речовин для функціонування хряща. Як наслідок в подальшому пацієнти можуть скаржитись на відсутність бажаного рельєфу вуха.
Чи потрібна специфічна реабілітація після реконструкції?
Ні, правильний догляд за післяопераційною раною, мінімізація травм та носіння захисної пов’язки дозволять досягти оптимального результату.
Чи покращиться слух дитини після операції?
В разі наявності стенозу та атрезії слухового ходу, після його реконструкції пацієнти як правило відмічають покращення слуху.
Чи можу я бути донором хрящів для моєї дитини?
Теоретично – так, але це не має практичного застосування. В разі імплантації чужорідного біологічного матеріалу, ваша дитина повинна пожиттєво приймати імуносупресивну терапію. Це має значно більше негативних ефектів, ніж додаткова травма пов’язана з забором хрящової тканини.
Як можливо компенсувати асиметрію обличчя при мікротії?
При значній асиметрії обличчя існує кілька варіантів для корекції: використання імплантів, введення власних жирових клітин (ліпофілінг) чи філерів.
Який шрам залишається після забору реберного хряща?
Залежить від об’єму матеріалу, що потрібен для забору, як правило після забору залишається рубець довжиною близько 10 см та шириною 1-3 мм.
Які види імплантатів вуха існують?
Найчастіше використовують імплантати пористого поліетилену MEDPOR також застосовують імплантати виготовлені з твердого силікону.
В якому віці варто проводити оперативне втручання дітям з мікротією?
Ми рекомендуємо проведення операцій у віці 6 років, що дозволяє отримати кінцевий результат перед початком шкільного навчання. Тим самим дитина уникає появи можливих комплексів та проблем пов’язаних з взаємодією у соціумі.
Чи потрібно проводити реконструкцію вуха моїй дитині, якщо вона не бачить в цьому проблеми та цілком щаслива?
В разі якщо дитина не відчуває жодного дискомфорту, ми рекомендуємо відмовитись від оперативного втручання. Також для прийняття рішення вам може допомогти спілкування з сім’ями котрі мають схожий досвід. Але при появі комплексів у дитини з цього приводу – рекомендуємо спілкування з психологом та вирішення питання про подальшу реконструкцію.
Запитання-відповідь
У такій області як пластична хірургія ціни залежать від ряду факторів: від рівня клініки, обладнання, операцій і найголовніше від кваліфікації хірурга. Одне можна сказати точно - це не той випадок, де треба економити. Адже, можна потрапити до малопрофесійним хірурга і отримати як мінімум некрасиві рубці і шви, а як максимум неякісну операцію, яку потім доведеться переробляти у професіонала.
Кваліфікація
Доктор Слоссер Дмитро Володимирович - єдиний пластичний хірург в Києві і в СНД, який отримав академічну освіту за даною спеціальністю в Hadassah University Hospital в Єрусалимі і чий зарубіжний досвід роботи налічує 23 роки. А його членство в ISAPS і EAFPS лише підкреслює його високий професійний рівень як хірурга пластика.
На відміну від багатьох інших клінік, інститутів і центрів пластичної хірургії, розташованих в Києві, Донецьку, Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Луганську, Маріуполі, Львові та інших містах України, в нашому центрі всі ціни на пластичні операції в Україні фіксовані і прописані в прайсі. Всі ціни на послуги вказані в гривнях.
Наша клініка пластичної хірургії в Києві дозволяє проводити будь-які пластичні операції І будь-якого рівня складності. Адже доктор Слоссер недарма залучався в якості експерта на провідні телеканали країни, де виконував найскладніші реконструктивні пластичні операції в рамках телевізійних проектів, від яких всі інші відмовлялися.
Рівень кваліфікації персоналу, наявність реанімаційного відділення, центру пластичної хірургії, перша інтелектуальна операційна в Україні Karl Storz, дозволяє з успіхом виконувати не тільки такі популярні пластичні операції як ринопластика носа, підтяжка обличчя і шиї, збільшення грудей, але і складні, в тому числі і реконструкцію грудей, реконструкція носа. Пластична реконструктивна хірургія знаходиться на найвищому рівні виконання.
Ми застосовуємо найпрогресивніші методики, використовуємо абсолютно нешкідливий наркоз (який застосовується в дитячій кардіохірургії), що дозволять нам бути лідерами у проведенні симультанних операцій. Наприклад, коли одночасно виконується пластика носа і грудей. При цьому практично всім нашим пацієнтам забезпечується легкий вихід з наркозу, що дозволяє виписуватися з клініки вже на наступний день після операції.
Нашою клінікою виконується як доросла, так і дитяча пластична хірургія в Україні, при цьому ціни доступні. На сторінці фотогалереї до і після ви можете подивитися результати пластики. Пластична хірургія грудей (збільшення, зменшення, підтяжка), носа, особи, губ, вуха (вух), живота. Шрами, келоїдні рубці і їх видалення, отопластика (виправлення форми вух), збільшення і зменшення підборіддя (корекція його форми).
З кожним пацієнтом клініки укладається договір, доктор Слоссер після докладної консультації підписує інформовану згоду на операцію (не загальне, а саме на конкретну операцію), інформовану згоду на анестезію. Перед випискою кожному пацієнтові надається акт виконаних робіт і видається виписка. Оплата здійснюється в гривнях в касі клініки. Вся медична документація ведеться в письмовому та електронному вигляді. Всі ці заходи, включаючи професіоналізм команди доктора Слоссера, забезпечують найвищий рівень гарантій для пацієнта. Ми нагадуємо, що пластика Київ, що всі пластичні операції проводяться тільки в Києві. В інших містах України - Одесі, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську ми не консультуємо і не проводимо операції. Однак у Львові ми проводимо консультації з питань пластичної хірургії щомісячно на постоянній основі.
Всі операції проводить відомий пластичний хірург доктор Слоссер Дмитро Володимирович, який є одним з лідерів у своїй галузі і по праву входить до рейтингу «кращі пластичні хірурги України». За його плечима більш ніж 23 річний досвід роботи в пластичній хірургії (з 1997 року) і більш ніж 10 тисяч успішно проведених пластичних операцій. Зарубіжний досвід саме в пластичної та реконструктивної хірургії -
- це 8 років практики в Ізраїлі. З них 6 років - спеціалізація (резидентура) в галузі пластичної хірургії в Hadassah University Hospital.
- 11 років роботи в місті Москва провідним фахівцем в American Medical Center.
Зараз рівень пластичної хірургії в Україні дуже високий, а ті пластичні операції, які виконуються в Києві відповідають найвищим міжнародним стандартам. Саме тому до лікаря Слоссер з кожним роком збільшується потік зарубіжних пацієнтів, які прагнуть щось удосконалити у своїй зовнішності. За даними на 2019 рік пластичні хірурги клініки успішно провели понад 480 пластичних операцій, переважна більшість з яких проходило під загальним наркозом.
Розрахувати вартість операції: Реконструкція вуха
Залишіть свої дані і ми зв'яжемося з Вами для точної оцінки операції
Матеріали на тему
Операція з реконструкції мочки вуха
Метою операції є створення природної форми мочки вуха, яка відповідатиме формі вашого обличчя, та підвищить вашу самооцінку. У цій статті я розповім, чого очікувати від операції з відновлення мочки вуха та як ви можете до неї підготуватися.