Як запобігти утворенню гематом після підтяжки обличчя

Підтяжка обличчя — це чудова можливість поліпшити свою зовнішність. Але існує ризик утворення гематом після операції. Як запобігти цим ускладненням?

Пацієнти, які бажають поліпшити шкіру обличчя за допомогою фейсліфтинга, не завжди готові до деяких із можливих побічних ефектів від цієї процедури, які можуть першопочатково вплинути на їхній зовнішній вигляд. Синці, набряки і гематоми — лише деякі з цих побічних ефектів. Хоча перші два побічні ефекти зникнуть протягом 7-10 днів після операції, гематома є потенційним ускладненням, яке може перешкодити правильному загоєнню ран і відновленню шкіри. Гематома може виглядати як дуже темний синець, але вона вимагає негайного огляду пластичного хірурга.

Що таке гематома

Гематома — це зона, де кров накопичується під шкірою, але за межами кровоносних судин. Виглядає вона як дуже темний синець. Однак, простий синець викликаний незначним витісненням крові з капілярів під шкірою. Простими словами, синці набагато менш серйозні, ніж гематоми. Один із способів визначити різницю між ними полягає в тому, що, хоча синець може бути болючим, він не буде прощупуватися. Гематома не обов'язково буде болючою, але на дотик буде твердою.

Як лікують гематоми

Деякі гематоми можуть зникнути самі по собі, але може знадобитися і медична допомога. Один із найбільш поширених методів лікування — введення тонкої хірургічної голки в гематому для її дренування. Це дуже проста і практично безболісна процедура, яку можна провести прямо в кабінеті лікаря. Майже у всіх випадках гематома не утворюється знову на тому ж місці. В іншому випадку це може бути ознакою більш серйозної проблеми, що потребуватиме подальшого спостереження.

Фактори ризику утворення гематом

Ліки, що відпускаються без рецепта, будь-які рецептурні, трав'яні ліки, які розріджують кров, можуть збільшити ймовірність утворення гематоми. До інших факторів ризику належить куріння, належність до чоловічої статі або підтяжка шиї в рамках процедури підтяжки обличчя.

Як знизити ризик утворення гематом

Оскільки найсерйозніші гематоми утворюються протягом перших 24 годин після операції, мабуть, найважливіше, що пацієнти можуть зробити — це максимально обмежити свої рухи. Уникайте будь-яких фізичних навантажень, підйому предметів вагою понад 2,5 кг або напружень. Крім того, пацієнти повинні носити тиснучу пов'язку, яку їм наклали після операції, і приймати ліки від нудоти, які їм прописав лікар, тому що блювота може збільшити ймовірність утворення гематоми. Я наполягаю на тому, що пацієнт повинен дотримуватися всіх вказівок свого пластичного хірурга. Будь-яке ваше рішення після операції може негативно вплинути на ваше здоров'я. Важливо уважно стежити за своїм станом. І якщо у вас виникають сумніви щодо того, утворилася це гематома або просто синяк, слід якомога швидше звернутися до хірурга.

Як пластичні хірурги зменшують ризик утворення гематом

Гематома є найбільш поширеним ускладненням після підтяжки обличчя і відзначається у 2-9% пацієнтів. Багато методів хірургії спрямовані на зниження цього ризику: підтримка до і під час операції високого кров'яного тиску, відмова від фітотерапії, антикоагулянтна терапія, використання біологічного клею, дренаж, компресійна пов'язка.

Дієвими рекомендаціями ділиться відомий у світі пластичний хірург Род Рорик (Rod J. Rohrich), який є також головним редактором офіційного журналу американського товариства пластичних хірургів «Пластична та реконструктивна хірургія». Відповідно до його досвіду існує 5 елементів для зниження ризику розвитку гематоми: безперервний моніторинг артеріального тиску під час операції, підвищене зволоження, ретельне підтримання гемостазу, дренування, а також використання плазми, насиченої тромбоцитами.

Для оцінки ефективності своєї методики доктор провів аналіз 1089 історій хвороб пацієнтів (операції в період 1990-2013 років), сюди відноситься і реакція на SMAS-ліфтинг (з 1995 року). Серед пацієнтів було 994 жінки і 95 чоловіків. Гематоми виникли тільки у 10 прооперованих. Однак, у дослідженні не було вказано глибину розсічення.

Записатися на консультацію

Консультації проходять в Києві, Львові і онлайн

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Зоологічна, 3, корпус "В"
(Універсальна клініка "Оберіг")

Задати питання
доктору напряму

Відправляя форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуя перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше. Закрити