Гінекомастія - стан організму при якому спостерігається збільшення в об’ємі грудних залоз у чоловіків. Дана патологія може бути викликана багатьма різними факторами.

Найчастішими причинами гінекомастії в чоловіків є:

 • Порушення гормонального обміну;
 • Вживання деяких лікарських засобів (анти-андрогени, анаболічні стероїди, тощо.);
 • Деякі види новоутворень;
 • Ожиріння;

Однак переважна більшість випадків не мають конкретної причини, яку можливо виявити. На сьогодні достеменно відомо, що не зважаючи на причину, у всіх випадках механізм є однаковим. Виникнення пов’язане з підвищенним рівнем естрогенів в чоловічому організмі.

Варто відзначити, що гінекомастія в певні періоди життя чоловіка є нормальним фізіологічним станом, що пов’язаний з зміною кількості статевих гормонів в організмі.

 • Гінекомастія у немовлят: Більше половини новонароджених хлопчиків народжуються зі збільшеними грудьми через вплив естрогену їх матері. Даний стан не потребує лікування, оскільки через кілька тижнів проблема вирішується самостійно;
 • Гінекомастія в період статевого дозрівання: Гінекомастія, викликана перебудовою гормонального обміну під час статевого дозрівання, є відносно поширеною, близько 65% хлопчиків мають прояви різного ступеню. У більшості випадків набряклі тканини молочної залози повертаються до попереднього розміру без специфічного лікування. Однак якщо цього невідбулось – рекомендуємо звернутись до ендокринолога.
 • Гінекомастія у дорослих. Поширеність гінекомастії знову досягає піку у віці від 50 до 69 років. Пов’язане з зниженням тестостерону в організмі. Кожен 4-й чоловік цієї вікової групи має прояви даної патології.

З іншого боку збільшення молочних залоз в чоловіків може бути як самостійною патологією, так і проявом різноманітних захворювань. Тому перед тим як вдатись до хірургічного лікування ми рекомендуємо попередню консультацію ендокринолога, щоб виключити інші можливі проблеми.

 

Розрізняють 3 види :

Істинна – де спостерігається збільшення гдудей за рахунок залозистої тканини;

Хибна - груди збільшується за рахунок жирової клітковини;

Змішана- спостерігається надмірне відкладення жиру та збільшення залозистої тканини грудей .

Симптомами гінекомастії є:

-Набряклі тканини молочної залози( груди набувають жіночого силуету);

-Підвищена чутливість чи біль в ділянці грудей та сосків;

-Наявність виділень з соска в одній або обох грудях;

Ціни на корекцію гинекомастии

 • Операція підшкірної мастектомії 33146,30 грн
 • Операція ліпосакції грудей 26780 грн
 • Операція підшкірної мастектомії з ліпосакції 60964 грн

Лікування гінекомастії:

Залежить від причини виникнення, об’єму збільшення та наявності надлишку шкіри.

 • При незначному збільшенні грудей в чоловіків можливо обійтись терапевтичним лікуванням:

- Виявлення та усунення причини;

- Корекція дієти;

- Прийом деяких лікарських засобів ;

 • При збільшенні, що не супроводжується надлишком шкіри:

Як правило об’єм в таких випадках створюється за рахунок жирової клітковини.

Найбільш ефективним методом лікування в даному випадку є проведення ліпосакції в ділянці грудей;

 • При значному збільшенні тканин та наявності надлишку шкіри в разі присутності симптомів протягом 1 року або відсутності ефекту від терапевтичного лікування – Рекомендоване хірургічне видалення молочної залози - мастектомію а інколи навіть редукцію молочних залоз.

 

Підготовка до оперативного втручання

Після консультації доктора Слоссера та прийняття рішення, ви отримуєте перелік показників лабораторної діагностики які необхідно здати. Також в деяких випадках потрібна консультація інших фахівців ( наприклад: гінеколога, ендокринолога, загального хірурга тощо). Якщо оперативне втручання планується під загальною анестезією, тоді за результатами обстежень та заключеннями фахівців, відбувається консультація анестезіолога та отримання дозволу на операцію в клініці Оберіг в Києві.

Також за два тижні до пластичної операції, рекомендуємо відмінити прийом препаратів, що впливають на функцію згортання крові, відмовитись від паління чи знизити кількість цигарок.

Види оперативних втручань:

 

Ліпосакція

ЛІпосакція в ділянці може виконуватись як під місцевим, так і під загальним знеболенням. В залежності від побажань пацієнта та рекомендацій пластичного хірурга.

Безпосередньо перед операцією Д-р Слоссер виконує схематичну розмітку в ділянці грудей. Під час оперативного втручання хірург спершу вводить розчин, котрий містить в собі місцевий анестетик (для зменшення больових відчуттів після операції ) та Адреналін (для звуження судин та зменшення крововтрати). Після цього через прокол в непомітному місці виконується забір жирової клітковини. Оперативне втручання завершується встановленням дренажів та пошаровим ушивання рани з верхнім внутрішньо шкірним (косметичним) швом.

Хірургічне видалення (мастектомія)

Виконується під загальним знеболенням. Перед оперативним втручанням Д-р Слоссер виконує схематичну розмітку надлишку тканин та плановане розташування розрізів.

Під час операції , хірург за схемою видаляє надлишок шкіри та жирової клітковини. Після цього Д-р Слоссер створює нову форму грудей. Далі відбувається встановлення дренажів. Операція завершується пошаровим ушивання рани з накладання верхнього внутрішньо-шкірного (косметичним) шва.

У тих випадках, коли залози багато і є невеликі надлишки шкіри, то можливе проведення підшкірної мастектомії з одночасною періолярной мастопексією. Тоді я проводжу видалення зайвої шкіри навколо соска циркулярним розрізом і зашиваю косметичним швом.

 

Реабілітація

Якщо операція відбувалась під місцевою анестезією

Після оперативного втручання ми рекомендуємо 2-4 години перебування в клініці . В разі потреби чи вашого бажання час перебування може бути продовжено. Безпосередньо перед випискою, ви отримаєте рекомендації по догляду за раною, перелік необхідних медикаментів та інформацію про час наступного огляду. На наступний день відбувається огляд хірурга та видалення дренажу. В перші дні після оперативного втручання спостерігається біль, незначні кров’янисті виділення 2-3 доби. Також присутній набряк та синці, що повністю зникають на протязі 2 тижнів. Через день після оперативного втручання ви не обмеженні у пересуванні та можете приймати душ. В залежності від об’єму втручання больові відчуття та дискомфорт в даній ділянці можуть зберігатись то 20 діб. Повна реабілітація триває 1 місяць.

Якщо операція відбувалась під загальною анестезією

Після оперативного втручання ми рекомендуємо перебування в клініці 1 добу. В разі потреби чи вашого бажання час перебування може бути продовжено. На наступний день після огляду хірурга та видалення дренажу, ви отримаєте рекомендації по догляду за раною, перелік необхідних медикаментів та інформацію про час наступного огляду.. В перші дні після оперативного втручання спостерігається біль, незначні кров’янисті виділення 2-3 доби. Також присутній набряк та синці, що повністю зникають на протязі 2 тижнів. Через день після оперативного втручання ви не обмеженні у пересуванні та можете приймати душ. В залежності від об’єму втручання больові відчуття та дискомфорт в даній ділянці можуть зберігатись то 20 діб. Повна реабілітація триває 1 місяць.

Які ускладнення можуть виникнути ?

Найчастіше при даному оперативному втручанні можуть спостерігатись:

 • Гематома;
 • Ішемія Ареоли
 • Утворення патологічних рубців – гіпертрофічні чи келоїдні рубці;
 • Серома;

Наголошуємо, що в разі виникнення ускладненнь, пацієнт отримуватиме подальші рекомендації чи корекції для досягнення бажаного результату.

Чи можливий рецидив гінекомастії?

В більшості випадків – ні. Однак, гінекомастія не завжди існує як окреме захворювання. Існують стани коли гінекомастія виступає лише одним з симптомів. В такому випадку лікування гінекомастії – усуває дефект, але не впливає на основне захворювання.

У чому різниця між псевдогінекомастіей і гінекомастией?

Основна відмінність між псевдогінекомастіей і гінекомастией - це тип тканини, через яку груди виглядають збільшеними і жіночими. У випадках гінекомастии ділянка грудей має надлишкову залізисту тканину (і, можливо, також надлишкову жирову тканину). Саме тому в ряді випадків показана ліпосакція грудей.

Чи означає гінекомастія підвищений ризик раку молочних залоз?

Наявність гинекомастии робить вас більш схильними до раку молочної залози. Важливо відзначити, що один відсоток всіх випадків раку молочної залози зустрічається у чоловіків, тому будь-яка нова пухлина або одностороннє зростання (асиметрія грудей) повинні бути обстежені лікарем. А видалена під час операціі по корекції гінекомастии тканина залози повинна бути відправлена на гістологічне обстеження в лабораторію клініки Оберіг.

Чи є зв'язок між гинекомастией і прийомом ліків?

Багато ліків та препаратів викликають гінекомастію як побічний ефект. Деякі нелегальні наркотики, такі як марихуана, героїн і стероїди для бодібілдингу, також можуть викликати гінекомастію. У деяких випадках припинення прийому ліків може привести до зменшення гінекомастии, але вжеи коли гінекомастія наявна, то вона зазвичай зберігається, якщо не буде виконано коригувальну операцію.

Чи зменшить фізичне навантаження або втрата ваги гінекомастию?

Втрата ваги може трохи зменшити обсяг жирової тканини (і, отже, розмір) збільшених грудей, але тканина молочної залози не реагує на втрату ваги, бо це інший тип тканини. Фізичне навантаження не зменшить гінекомастию, тому що це збільшить мускулатуру, і на рельєфному грудному м'язі все ще буде проявлятися збільшена залозиста тканина молочної залози.

Коли можна засмагати після операції з видалення гінекомастії?

Сонце може впливати на появу пігментації шкіри, в результаті чого шрами темніють. У будь-якому випадку, в перші кілька місяців після пластичної операції бажано використовувати сильний сонцезахисний крем (SPF 30 або вище) і бути обережним, перебуваючи під прямим сонячним випромінюванням.

Що буде якщо нічого не робити з гінекомастией?

Варто задуматися про здоров'я і якості життя. Тривало перебігаюча гінекомастія може з віком стати причиною раку грудної залози. Саме тому так важливо провести своєчасне лікування.

Чи можна спати на животі після операції по гінекомастії?

Не рекомендується спати на животі в перші дві доби після операції. По закінченню цього часу, якщо не буде особливого дискомфорту в області втручання, пацієнт може повертатися до звичайного режиму життя і спати в звичному положенні.

Чи може гінекомастія знизити лібідо?

Низький рівень тестостерону і гінекомастія є поширеними станами у старіючих чоловіків. Зниження рівня тестостерону призводить до зниження лібідо, зниження кількості сперматозоїдів, зниження еректильної функції і збільшення тканин чоловічих грудей.

Чи може чоловічі груди відростати після операції?

У більшості випадків результати видалення гінекомастії є довготривалими. Однак збільшення ваги, вживання стероїдів або ліків, а також коливання рівня гормонів можуть привести до рецидиву гінекомастии.

Чи можна за допомогою дієти і тренувань позбутися гінекомастії?

Багато чоловіків намагалися тримати себе в формі за допомогою інтенсивних вправ для грудей і дієти з низьким вмістом жиру, щоб зменшити свою гінекомастию, але безрезультатно. Багато в подальшому розчаровуються тією кількістю зусиль, яке вони докладали. Тільки пластична операція може виправити гінекомастию.

Цены

Название операции
 • Ціна, в долларах

Блог

Силіконова мрія: невеликий екскурс в історію збільшення грудей

Силіконова мрія: невеликий екскурс в історію збільшення грудей

Жінки всього світу прагнуть бути чудовими і привабливими в очах чоловіків. Жінки використовюють протягом багатьох століть гарні груди як основну "зброю". Розмір і форма грудей можуть істотно впливати на жіночу самооцінку, а красиві форми - це завжди естетично, жіночно і привабливо.

Огляд імплантів грудей та методів збільшення грудей

Силікон, що використовується в імплантатах, - це полідиметиловий силоксан, полімер кремнію, який не є таким, як елементарний кремній (Si).

Рассчитать стоимость операции: "Гінекомастія"

Оставьте свои данные и мы свяжемся с Вами для точной оценки операции

Відправляя форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.

Гінекомастія в чоловіків це єстетична проблема чи хвороба? Доктор Слоссер пропонує провести корекцію гінекомастії в Києві шляхом видалення молочної залози або операцією ліпосакції. Збільшені молочні залози в чоловіків можуть бути ознаками захворювань. Саме тому ми проводим ретельну підготовку та обстеження перед цією пластичною операцією.

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Зоологічна, 3, корпус "В"
(Універсальна клініка "Оберіг")

Задати питання
доктору напряму

Відправляя форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуя перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше. Закрити