Повторна ринопластика: ювелірна корекція зовнішнього вигляду носа

Ринопластика (або пластика носа) є однією з найбільш популярних естетичних процедур в Україні. Це хірургічне втручання дозволяє змінити форму та розмір носа, покращити його функціональність та досягти бажаної естетичної гармонії обличчя. Однак не завжди первинна операція дає ідеальний результат, і пацієнт може потребувати повторної ринопластики.

Ринопластика поділяється на дві основні категорії:

1. Косметична ринопластика — змінює зовнішній вигляд носа для досягнення естетичних цілей.

2. Функціональна ринопластика — покращує дихання або вирішує інші медичні проблеми, пов’язані з носом, наприклад, викривлення перегородки. 

Пластична операція може включати зменшення або збільшення певних ділянок носа, корекцію перегородки (септопластику) або виправлення вроджених або травматичних дефектів.

Основні причини проведення повторної ринопластики

1. Невдоволеність пацієнта естетичним результатом.

Навіть при найкращому плануванні та виконанні пластичної операції пацієнт може бути незадовлений кінцевим результатом. Це часто пов’язано з надто високими очікуваннями або зміною уявлення про бажаний результат після операції.

“Є дуже багато психологічних моментів, коли людина не може сприймати себе із новим носом. Операція може бути виконана бездоганно, але людина підходить до дзеркала й каже, що новий ніс їй не пасує. Це дуже велика психологічна проблема. До речі, за кордоном незадоволення пацієнта естетичним результатом належить до ускладнень після проведення пластичної операції”, – зазначає з цього приводу провідний український пластичний хірург Дмитро Слоссер.

2. Анатомічні обмеження.

Кожен ніс має унікальну структуру та властивості шкіри. Деякі особливості, як-от товста шкіра або рубцювання, можуть обмежувати можливості хірурга та впливати на остаточний результат. Іноді це призводить до необхідності проведення повторної корекції.

“Нещодавно у мене була пацієнтка, в якої дуже великий ніс із горбинкою й при цьому дуже товста шкіра. Однак вона хотіла маленький носик. Я попередив її, що, можливо, ми не досягнемо бажаного результату за один підхід, оскільки шкіра не встигне скоротитися. Тому в нас уже запланована повторна операція”, – підкреслює Дмитро Слоссер.

3. Різні ускладнення після першої операції.

На жаль, у деяких випадках після первинної ринопластики можуть з'явитися рубці, асиметрія, деформація носової перегородки або порушення носового дихання. Дані проблеми часто виникають внаслідок некваліфікованого лікарського втручання, іноді – з вини самого пацієнта, якщо він не дотримувався всіх рекомендацій лікаря. У таких випадках повторна операція допомагає виправити естетичні та функціональні проблеми.

4. Зміни з плином часу.

З роками форма носа може змінюватися під впливом процесів природного старіння організму, що часто змушує пацієнта звернутися до пластичного хірурга за ревізійною ринопластикою для збереження привабливого зовнішнього вигляду.

Виклики для пластичного хірурга під час повторної ринопластики

Ревізійна ринопластика зазвичай є дорожчою та складнішою операцією порівняно з первинною, оскільки у пацієнта може бути проблеми з функціональністю носа, наявність рубцевої тканини тощо. Такі випадки вважаються вже реконструктивною хірургією та вимагають від пластичного хірурга надзвичайно великого досвіду та глибокого знання сучасних технік проведення подібних втручань. Однак за наявності потрібної кваліфікації лікар може успішно вирішити як естетичні, так і функціональні проблеми пацієнта навіть у складних випадках.



 

Слоссер Дмитро Володимирович
Автор статті: Слоссер Дмитро Володимирович

Заслужений лікар України, керівник центру пластичної хірургії

Всі статті автора

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Щекавицька, 9а
(Клініка "Nove Tilo")

Задати питання
лікарю особисто

Надсилаючи форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше Закрити