Корекція втягнутого соска малоінвазивними методами

Втягнуті соски — це соски неправильної форми, спрямовані всередину грудей. Може бути ураженим один сосок або обидва. Соски можуть бути втягнутими з народження (вроджена інверсія) або це може розвиватися з часом (набута інверсія). Вивертання соска може спричинити запалення тканини грудей, яке викликає стиснення основи соска, обмежуючи розтягнення і рух у цій зоні. У жінок цей стан може виникнути під час годування грудьми через закупорку молочних проток. Втягнуті соски також можуть бути викликані абсцесом під ареолою або інфекцією у тканинах грудей.

Вроджена інверсія виникає внаслідок того, що канали, які ведуть до соска, занадто вузькі. Це змушує сосок втягуватися в ареолу навколо. У важких випадках може бути навіть заглиблення в центрі ареоли.

За оцінками, від 9 до 10 відсотків жінок мають хоча б один втягнутий сосок. У рідкісних випадках цей стан може зустрічатися і у чоловіків. Втягнуті соски у жінок можуть ускладнювати чи унеможливлювати годування грудьми, тому що дитина не може захопити груди і ввести сосок у рот.

Кандидати на операцію з корекції втягнутого соска

Усе залежить від тяжкості стану. У пластичній хірургії зазвичай використовується трибальна шкала, щоби визначити, чи потрібне хірургічне лікування.

Ступінь 1

Найменш серйозний тип інверсії. При цьому ступені соски зазвичай перебувають у перевернутому положенні, але при стимуляції або при впливі низьких температур вони виступають назовні.

Ступінь 2

При цьому помірному рівні завороту соски майже завжди залишаються втягнутими. Як правило, на цій стадії соски можна змусити видаватися назовні під дією стимуляції або спеціальних витягальних приладів, однак це зазвичай дає тимчасовий результат. Деякі пацієнти при 2 ступені інверсії розглядають можливість корекції.

Ступінь 3

Вважається найбільш серйозним рівнем інверсії, соски на цій стадії сильно звужені тканиною грудей навколо, що запобігає виступанню навіть при сильному витягуванні або стимуляції. У такому разі для корекції може бути наполегливо рекомендовано хірургічне лікування.

Як виконується корекція втягнутого соска?

Проблему можна виправити за допомогою невеликої хірургічної процедури, яка зазвичай проводиться під місцевою анестезією, хоча деякі пацієнти вважають за краще повністю спати під загальним наркозом. Деталі процедури, такі як місце розрізу і методи, залежать у першу чергу від ступеня інверсії. Операція зазвичай передбачає здійснення розрізу або біля основи соска, або поперек соска, або навколо ареоли, щоби вивільнити сполучну тканину, яка перешкоджає виступанню соска.

Зазвичай уздовж краю соска робиться крихітний розріз розміром 2 мм. Потім обережно вивільняються надмірно вузькі канали, які є причиною завороту.

Після корекції втягнутого соска пацієнти відразу бачать поліпшення. Потім уздовж краю розрізу накладається один невеликий шов, що розсмоктується приблизно через тиждень. Шрам лишається непомітний.

Мета цієї простої і безпечної операції — допомогти пацієнтам відчувати себе більш комфортно, позбутися косметичної проблеми і мати можливість вигодовувати дитину грудьми.

Відновлення після корекції втягнутого соска

Поліпшення зовнішнього вигляду сосків ви помітите відразу після операції, проте протягом першого тижня буде невелика припухлість і синець.

Реабілітація після корекції втягнутого соска проходить просто. Пацієнт може приймати душ на наступний день після операції. Зазвичай у рекомендації з догляду входить регулярне промивання прооперованої зони водою з милом, після чого потрібно наносити мазь із антибіотиком.

Протягом декількох днів після операції може спостерігатися незначне виділення рідини. Зазвичай пацієнтам необхідна лише легка прокладка всередині бюстгальтера на кілька днів. Пацієнт може повернутися до роботи на наступний день, але перед початком будь-яких активних вправ потрібно буде почекати близько 2 тижнів.

Слоссер Дмитро Володимирович
Автор статті: Слоссер Дмитро Володимирович

Заслужений лікар України, керівник центру пластичної хірургії

Всі статті автора

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Щекавицька, 9а
(Клініка "Nove Tilo")

Задати питання
лікарю особисто

Надсилаючи форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше Закрити