Батько пластичної хірургії

Сера Гарольда Гілліс Делфі (17 червня 1882 - 10 вересеня 1960 року), можна по праву вважати батьком пластичної хірургії.

Це неабиякий доктор, за фахом отоларинголог, пройшов лікарем Першу Світову війну у Франції і провів безліч вперше виконаних пластичних операцій.

Дивлячись на результати його виконаних (на секундочку) 100 років тому операціях я справді захоплююся ним як фахівцем. Сер Гілліс просто придумав безліч нових методик, які стали еталоном і орієнтиром для всього світу на десятки років.

Війна це завжди багато страждань, кульових поранень зі страшними деформаціями обличчя. За час військової компанії їм було виконано понад 11 тисяч операцій на більш, ніж 5 тисячах військових. Сер Гілліс став відомий саме революційним методиками по реконструкції обличчя.

Багато з його пацієнтів були готові на все, в тому числі і на хірургічний експеримент, тільки б виправити ті жахливі каліцтва через які поранені вирішувалися на самогубства. Саме пластична хірургія, що виникла в той складний час дала пораненим надію, шанс на повернення в суспільство і сім'ю.

Перша пересадка шкіри клаптем на ніжці

 

Перша пересадка шкіри клаптем на ніжці

У літературі саме з цього пацієнта йде відлік сучасної пластичної хірургії. Уолтер Йео (Walter Yeo) я бачив ці фото до операції. Їх важко знайти в інтернеті в хорошій якості. Але це це виглядає як разможженіе травма особи з травмою верхніх і нижніх повік, з рубіновими змінами в периорбитальной області і спинки носа. Звичайно, зараз можливо я б вибрав іншу тактику. Але сама хірургічна сміливість просто викликає повагу.

Перша реконструкція носа лобовим клаптем

 

Перша реконструкція носа лобовим клаптем

Вільям Спреклі (William Spreckley) після вогнепального поранення носа. Не треба бути доктором, щоб розуміти масштаб деформації після вогнепалу. Джерела повідомляють що це перша реконструкція носа, але я то знаю, що перші реконструкції носа почалися ще в Стародавній Індії, застосовувалися в середньовіччі. Але тут для мене важливо не саме твердження, а саме результат реконструкції носа. Він справді прекрасний для 100 років. Тут було не одна операція а кілька. Але повірте, багато пластичні хірурги України були б раді отримати настільки хороший естетичний ефект.

Перша повна реконструкція нижньої частини обличчя

 

Перша повна реконструкція нижньої частини обличчя

Перша повна реконструкція нижньої частини обличчя

Перша повна реконструкція нижньої частини обличчя

Перша повна реконструкція нижньої частини обличчя

Перша повна реконструкція нижньої частини обличчя

Перша повна реконструкція нижньої частини обличчя

Перша повна реконструкція нижньої частини обличчя

Виконано Сером Гілліс рядовому Віллі Вікарейджу (Willie Vicarage).

Я багато разів розглядав ці фотографії. Мені здається, та й не тільки мені, що це неможливо. Я, як пластичний хірург з 23 річним досвідом просто не знаю, як він це зробив? І це в ситуації, коли немає антибіотиків ...

Кааак?

Історія говорить про кілька років послідовних пластик. Знеболювання опієм. Підсумок плачевний депресії і опій зробили з Віллі наркомана.

Перша операція зі зміни статі від жінки в чоловіка

Знову первенстство належить скальпелю доктора Гілліса. Пацієнт Майк Діллон народився жінкою проте з 1939 року одним з перших почав приймати гормонотерапію тестостероном. Операція зі зміни статі була проведена лише в 1946 році після надання пацієнтом необхідних документів. Але і тоді іменитий хірург ретельно приховував операцію по зміну статі, підмінивши діагноз на мошонковую гипоспадию. У той час консервативне британське суспільство не підтримало б цей сміливий експеримент. Протягом трьох років було виконано 13 операцій з видалення молочних залоз і формуванню неовагіни. Ця техніка пластичної операції згодом на 40 років стала золотим стандартом.

Сер Гілліс, як і годиться Лицарського сану помер від інсульту у віці 78 років, під час проведення операції на травмованій нозі 18 річній дівчині.

Записатися на консультацію

Консультації проходять в Києві, Львові і онлайн

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Зоологічна, 3, корпус "В"
(Універсальна клініка "Оберіг")

Задати питання
доктору напряму

Відправляя форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуя перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше. Закрити