Блефаропластика верхня: показання, процес операції, реабілітація

Показання для верхньої блефаропластики

Верхня блефаропластика проводиться з косметичною метою (для зменшення ознак старіння), функціональною (для усунення обструкції зору через нависання шкіри) або щоб досягти обох цілей. Верхня блефаропластика також може виконуватися разом із підтяжкою брів, оскільки опущені бровні дуги можуть призводити до обвисання повік. Але в цілому це різні процедури.

Косметичну підтяжку повік вибирають ті пацієнти, які прагнуть виглядати більш молодо і привабливо.

Звисла верхня повіка погіршує периферійний зір. Функціональна верхня блефаропластика покликана прибрати цю надлишкову тканину й усунути обструкцію зору. Крім того, ця пластична операція показана пацієнтам, що страждають від птозу верхньої повіки. Пацієнти з такою проблемою не можуть нормально бачити: тканина повіки нависає занадто низько і прикриває зіницю. Птоз викликає неправильна робота м'язів повіки.

І в разі функціональної верхньої блефаропластики, і в разі естетичної необхідна клінічна оцінка. Важливо також зазначити те, що такі офтальмологічні захворювання, як глаукома або синдром сухого ока, не є показанням для підтяжки повік, однак у кожному окремому випадку необхідний особистий огляд.

Як виконується верхня блефаропластика

Щоби розрізи були якомога більш непомітними після загоєння, їх виконують на кожному оці у складці повіки. Спочатку хірург визначає, у якому місці у складці повіки найкраще зробити розріз і скільки шкіри потрібно прибрати. Необхідно видалити достатньо шкіри для усунення проблеми, але водночас залишити стільки тканин, щоб очі нормально заплющувалися. Іноді доводиться також видаляти невелику частину orbicularis oculi — м'яза, який закриває повіку. У ході операції жирові тканини зазвичай зберігають на середині повіки, однак у деяких випадках їх видалення дозволяє досягти бажаних естетичних цілей при косметичній верхній блефаропластиці. Пластична операція завершується накладанням швів.

Лікар, який виконує підтяжку повік, повинен бути справжнім професіоналом, мати великий досвід і розуміти красу людського тіла. Люди в основному мають трохи несиметричні очі, тому, по суті, при проведенні верхньої блефаропластики хірург виконує дві пластичні операції, намагаючись зробити зовнішність пацієнта максимально гармонійною.

Перед проведенням верхньої блефаропластики здійснюється:

  • Медичний огляд, який включає перевірку сльозовиділення і вимірювання повік.
  • Перевірка зору. Офтальмолог повинен оглянути очі і перевірити зір, зокрема периферійний.
  • Фотографування повік під різними кутами. Ці фотографії допомагають спланувати операцію, оцінити її негайні і довгострокові результати.

За кілька тижнів до операції вам необхідно буде відмовитися від куріння, оскільки воно може знижувати здатність організму до загоювання ран. Також перед операцією не можна приймати лікарські препарати, які підсилюють кровообіг, але це питання детально обговорюється на консультації.

Результати після проведення верхньої блефаропластики

Синці та набряки зазвичай проходять через 10-14 днів, після чого ви зможете відчувати себе повністю комфортно в суспільстві. Протягом декількох тижнів вам потрібно буде відмовитися від макіяжу і контактних лінз. Шрами від хірургічних розрізів зникнуть через кілька місяців. Подбайте у цей час про захист ніжної шкіри повік від надмірного впливу сонячних променів.

Після підтяжки повік ви будете мати більш молодий і відпочилий вигляд. Результати операції довговічні, можуть зберігатися на все життя. Це залежить від індивідуальних особливостей організму, зокрема від еластичності шкіри.

Верхня блефаропластика: перші години після процедури

Після операції у вас можуть тимчасово виникнути:

  • помутніння зору від змащуючої мазі, нанесеної на очі;
  • сльозоточивість;
  • світлочутливість;
  • двоїння в очах;
  • опухлість, оніміння повік;
  • набряки і синяки;
  • біль або дискомфорт.

Щоби неприємні симптоми зникли швидко і період відновлення пройшов без ускладнень, необхідно буде дотримуватися всіх призначень.

Слоссер Дмитро Володимирович
Автор статті: Слоссер Дмитро Володимирович

Заслужений лікар України, керівник центру пластичної хірургії

Всі статті автора

Зв'язатися зі мною

Пластичний хірург

Слоссер Дмитро Володимирович

Україна, м. Київ, вул. Щекавицька, 9а
(Клініка "Nove Tilo")

Задати питання
лікарю особисто

Надсилаючи форму, я надаю згоду на обробку персональних данних.
Соціальні мережі
Месенджери
На цьому сайті використовуються файли cookie. Продовжуючи перегляд сайту, ви дозволяєте їх використання. Детальніше Закрити