MAFT технологія пластики повік

За статистикою, яка оброблюється професійними асоціаціями пластичних хірургів багатьох країн, включаючи Україну блефаропластика є однією з найбільш популярних пластичних операцій. Якщо брати окремо омолоджуючі операції на обличчі, то пластика повік по праву буде займати першою строчкою в рейтингу пластичних операцій. За моїми статистичними даними, в місті Києві пластика повік буде займати першу місце за популярністю.

Пластична хірургія периорбітальної області не стоїть на місці. Не дивлячись на те, що існує тенденція до малоінвазивної хірургії, до цього моменту для проведення пластики повік з видаленням шкіри (блефаропластики) є свої чіткі покази.

Блефаропластика з доступом через шкіру передбачена для досягнення довготривалих результатів з вираженим естетичним ефектом. Часто всього її рекомендують для пацієнтів, у яких є надлишок шкіри або тонус шкіри, що значно знижений. Основні цілі це:

  • зміна розміщення орбітального жиру шляхом зменшення або перерозпреділення
  • корекція надлишків шкіри нижнього повіка
  • естетичне поліпшення нососльозної борозди

У 1951 році пластичний хірург Костаньярес детально описав анатомію жирових мішків і точно описав хірургічну техніку, відому як сучасна блефаропластику. Перший опублікований звіт про шкріряно-м'язевий клапоть при нижній блефаропластиці був зроблений доктором Рейди в 1960 році.

Потім багато інших пластичних хірургів послідовно пропонували внести різні модифікації в техніку виконання операції. Вважалося, що поява мешків під очима зумовлено вип'ячуванням кругового м'язу ока і в 1970-1980 роках частина цього жиру видалялася. Потім доктор Loeb показав, що для досягнення кращих естетичних операцій найкраще всьго перерозприділяти орбітальний жир і заповнювати складку. Цю методику вдосконалив доктор Сэм Хамра, який запропонував зберігати жир і пересікати перегородку, щоб перемістити жир у глубокі тканини під сльозною бороздою. Між тим, ці методики більш травматичні і порушують нормальну анатомію навколо ока.

Мікроаутологічний графтинг жира - MAFT технологія почала застосовуватись з 2007 року. Цей малотравматичний метод пластики повік почав використовувати ще в 80 роках минулого століття, коли пластичні хірурги зберігали видаленний жир з верхніх повік і імплантували в нижні. При цьому більшість результатів були просто бездоганними. Але в якості альтернативи жирові трансплантанти можуть бути успішно забрані з інших ділянок тіла. Ліпофілінг повік може бути чудовим доповненням у пацієнтів з дефіцитом об'єму і при реконструктивних периорбітальних операціях, в тому числі і після невдало виконаної блефаропластики.

техніка ліпофілінгу повік

Чрезшкірна нижня блефаропластика MAFT застосовується для пацієнтів із віковими змінами нижніх повік та глибокою сльозною бороздою. Ця пластична операція проходить в три етапи. Спочатку я провожу місцеву анестезію, далі виконується розріз шкіри в непомітному місці безпосередньо під віями. Волокна кругового м'язу ока обережно розшаровується і видаляю надлишки жиру. Потім шкіра нижнього повіка обережно зашивається косметичним швом.

Далі проводиться пересадка власного жиру, який був попередньо підготовлений методом ліпосакції та фільтрації. Як правило, жир забирається в нижній частині живота, або з передньої поверхні стегон. Жир вводять маленькими порціями в різні шари нижнього повіка, наповнюючи його об'ємом. Крім цього ліпофілінг потрібен для коррекції контура в проекції носослезної борозди.

Дмитро Слоссер

Запись на прием к Дмитрию Слоссеру