Липофилинг груди хорошая ли альтернатива имплантам?

Як відомо, я дуже обережно ставлюся до нових методик і матеріалів. Повинен пройти достатній час, щоб підкріпившись результатами наукових статей я б міг це рекомендувати своїм пацієнтам.

Нове величезне дослідження опубліковане в джерелі з найвищим рівнем довіри і прибрало у мене останні сумніви, щодо чи можловості застосовувати власного жиру для збільшення грудей.

Матеріал опублікований в березні 2020 року. Дослідження включало в себе аналіз 22 наукових досліджень по цілому світу і 2073 пацієнта.

Вивчали відсоток ускладнень після операції липофилинга грудей і радіологічні знахідки.

Серед серйозних ускладнень в результаті ретельного метааналізу отримані такі цифри:

  • Гематома 0.5%
  • Інфікування 0.6%
  • Сірома 0.1%

Жодне з ускладнень не вимагало додатково хірургічної корекції пластичним хірургом.

Серед ускладнень збільшення грудей власним жиром, що належать до незначних, отримані такі цифри:

⁃ пальповані кісти (олеогранулеми) в 2%. У 67% випадків кісти були успішно аспіровані.

Мене найбільше турбували радіологічні знахідки після липофилинга грудей. Важливо було переконатися, що за цими змінами не можуть маскуватися такі серйозні захворювання, як рак грудей. Отримані дані мене цілком заспокоїли і переконали в тому, що методика абсолютно безпечна. А новітнє обладнання клініки Оберіг дозволить з легкістю диференціювати зміни. Отже:

  • жирові кісти 6.5%
  • кальцифікати 4.5%
  • жировий некроз 1.2%

Численні дослідження підтверджують той факт, що липофилинг грудей не призводить до виникнення раку грудей (Agha RA, Fowler AJ, Herlin C, Goodacre TE, Orgill DP. Use of autologous fat grafting for breast reconstruction: A sys- tematic review with meta-analysis of oncological outcomes. J Plast Reconstr Aesthet Surg. 2015; 68: 143-161.

Petit JY, Maisonneuve P, Rotmensz N, Bertolini F, Rietjens M. Fat grafting after invasive breast cancer: A matched case- control study. Plast Reconstr Surg. 2017; 139: 1292-1296)

Отже, залишилося тільки 3 важливі моменти, щоб прийняти рішення -збільшувати груди силіконовими імплантами або приступити до липофилингу грудей власним жиром:

1. Бажання мати «натуральні» груди. Тобто надбавка, в середньому буде не більше 300 мл.

2. Володіти необхідними запасами жиру в інших місцях (живіт, стегна).

3. Оскільки не весь жир приживається, бути готовим у 20% випадків до повторної процедури.

Ця безпечна процедура відтепер займе гідне місце серед послуг, які надають пластичні хірурги нашої клініки.

Автор: доктор Слоссер Дмитро керівник відділення пластичної та реконструктивної хірургії Університетської клініки Оберіг

Дмитро Слоссер

Запись на прием к Дмитрию Слоссеру